Donmuş Su Tesisatı Açma

DONMUŞ SU TESİSATI NASIL AÇILIR

 

Su Tesisatı DonduNasıl AcilirKış aylarında özellikle Anadolu'da hava sıcaklıklarının "-" değerlere düşmesi ile su tesisatının bina dışında kalan boruları ve su saati donmaktadır. Bazı zamanlarda ise iç anadolu ve doğu anadolu bölgesinde bina içi tesisatları dahi donmaktadır. Tesisat donması gibi sorunların yaşanması ile birlikte günlük yaşantımızın en vazgecilmezlerinden olan su kullanımı yapılamamaktadır. Temizlik ve kullanım suyu olmadan bir günü geçirmek çekilmez olabilir. 

Donan su tesisatınızı açmak için bir kaç yöntem kullanabilirsiniz;

 

Purmuz ile Donan Tesisatı Acma

 

Bina dışında bulunan demir galveniz boru veya su saati donmuş ise küçük tüpe bağlanmış bir pürmüz ile donan bölge ısıtılarak açılması sağlanabilir.

 

 

 

Elektrik ile Donan Tesisatı Acma

Bina içi tesisatta bir don olayı oldu ve evinizdeki tesisat demir galveniz boru ise kaynak makinası ile tesisata elektrik vererek demir tesisatın elektrik ile ısınmasına ve dolayısı ile donan suyun açılması sağlanabilir.

 

 

 

Bina içinde don olmuş ve tesisatınız plastik boru ise bu durumda donmuş su borularını özel kimysal ilaç yardımıyla açabilirsiniz.  Standart bir dairenin buz tutmuş tesisatı bu yöntem ile bir iki saat içerisinde açılacaktır.

 


Yukarıda bulunan çözüm önerileri bu işlerle ilgilenen deneyimli uygulayıcılar içindir. Bu tür deneyimleriniz yoksa mutlaka deneyimli bir tesisatçıdan yardım alınız. 

Hizmetlerimizde kaliteyi ve uygun maliyeti müşterilerimize sunmaktayız. Her türlü ihtiyaç ve sorununuz için bizden yardım isteyebilirsiniz.

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret19853
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.70444.7233
Euro5.48095.5029
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 28° 14°
Saat